FESTINA 20520/1

Nové

KolekceTITANIUM SPORT
Pánské / dámsképánské
Typ strojechronograf
Tvar pouzdrakruhový
Pásek / tahtah titan
Pohon strojkubateriový (quartz)

Více informací

7 290 Kč s DPH

Výrazné pánské hodinky, jejichž pouzdro je vyrobené z titanu, díky kterému jsou vhodné pro alergiky na obecné kovy. Stříbrný ciferník zdobí tři chronografy s funkcí stopek, luminiscenční ručičky s indexy a nechybí ani užitečná datumovka.
logo.jpg

 

 

festina titanium sport

Kolekce Titanium Sport

Unikátní a jedinečná kolekce celotitanových hodinek Festina je tu. Pánské, velmi mužné a výrazné titanové pouzdra široké od 43 mm až po téměř 45 mm. Lunety a číselníky s elegantním barevným provedením od syté černé až po zajímavou námořní modrou. Safírové sklíčko, které odolá všemožným druhům poškrábání vám bude krýt zajímavý sportovní číselník s červenými detaily. Hodinky jsou vodotěsné do 10 atmosfér. Na výběr máte mezi chronografy a minimalistickými tří ručkami. Obě provedení jsou dostupná jak na dirkovaném řemínku z pravé kůže v různých barvách nebo na titanovém tahu.

 

 
Výjimečná charismatická kolekce Titanium Sport hodinek Festina pro muže je k dispozici jak s chronografem a tachymetrem, tak v minimalističtějším provedení, tedy provedení pouze s tří ručkou a datumem a dnem v týdnu. Poznejte obě varianty a poznejte všechny barevné velmi elegantní provedení. Tyto hodinky jsou ideální doplňkem pro moderního muže. Pokud chcete, pánové, na ruku mužný šperk, Festina Titanium Sport je vaše jediná volba. 
titanové hodinky festina chronograf

titan_kamen_vyroba_titanu

Titan, pevnost po generace.

Nadčasový hi-tech materiál titan je odolnější a v průměru o 32% lehčí než ocel 316L. Tento materiál předčí i dnes moderní náramkové hodinky z ušlechtilé chirurgické oceli v mnoha směrech. Titanové hodinky z kolekce Titanium Sport jsou zcela antialergické, úplně odolávají korozi a to i mořské vodě nebo jiným chemickým látkám. Tento moderní materiál vám zaručí masivní pevnost a zároveň elegantní lehkost vašich hodinek.

Titan se používá jak v medicině, tak ve vojenské technice, letectví a kosmonautice, kde je považován za důležitou surovinu. Samotný titan je v zemské kůře hojně obsažen, ale je nákladné a náročné ho získat pro zpracování.

Výroba titanu je chemicky složitá a energeticky náročná. Pro výrobu je potřeba surovina, což může být například ilmenit nebo rutil, tedy minerál, který se pak pomocí Krollova procesu taví okolo 1000 stupňů Celsia, při tavení se přidávají další chemické látky tak, aby výsledky produkt byl houbovitý titan. Ten se pak dále upravuje na výsledný pevný použitelný titan pro hodinky Festina z kolekce Titanium Sport.

 

Safírové sklíčko jen tak nepoškrábete

Safír je modrou odrůdou minerálu Korund. Korund je minerál velmi bohatý na hliník a na stupnici tvrdosti má číslo 9 dle světoznámé a uznávané stupnice podle Friedricha Mohse z roku 1822. Tato stupnice v zásadě udává, jak je schopný jeden minerál rýt do druhého. V praxi to znamená, že safír je druhý nejtvrdší minerál na světe a předčí ho pouze diamant.

Poprvé byl safír použit u hodinek v 60. letech minulého století. Dneska se jedná o velmi vyhledávaný materiál u hodinářských sklíček. Jeho tvrdost je tak veliká, že se v podstatě nedá poškrábat, pouze diamantem. Což mnoho lidí ocení právě u náramkových hodinek.

 

safír a safírové sklo hodinek

logo.jpg

Podobné zboží

Produkt byl úspěšně přidán ke srovnání produktů!